ROZPOCZĘŁO SIĘ SZKOLENIE W ZAKRESIE OBRÓBKI POWIERZCHNI ORGANIZOWANE PRZEZ FSP

Firma FSP nawiązała współpracę z fińską firmą szkoleniową Scandinaval Group o zasięgu międzynarodowym. Scandinaval Group organizuje szkolenia dostosowane do potrzeb FSP i charakteru jej działalności.

Firma FSP przywiązuje dużą wagę do jakości pracy oraz zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Prowadzone przez FSP szkolenie dotyczące obróbki powierzchni stanowi dodatkową motywację dla nowych pracowników i pomaga im spełnić przyjęte przez FSP kryteria dotyczące jakości. Pracownicy, którzy ukończyli szkolenie, otrzymują dyplom lub certyfikat FSP. Zgodnie z planem certyfikat FSP będzie miał trzy poziomy.

Certyfikat pierwszego stopnia oznacza, że pracownik zajmujący się obróbką powierzchni poznał materiały i opanował metody stosowane w zakładach FSP, a jakość jego pracy spełnia wymogi jakościowe określone przez FSP. Certyfikat drugiego stopnia potwierdza, że pracownik doskonale opanował kilka metod obróbki powierzchni i może wykonywać swoją pracę w sposób całkowicie niezależny. Certyfikat trzeciego stopnia otrzymuje pracownik, który opanował obróbkę powierzchni w sposób zgodny z wymogami FROSIO.

„Wszyscy uczestnicy szkolenia zajmują się zawodowo obróbką powierzchni, a wielu z nich ma doświadczenie w realizacji bardzo wymagających zadań” – podkreśla dyrektor handlowy Jarno Huttunen odpowiadający za międzynarodową działalność FSP i relacje z klientami.

W ramach współpracy szkoleniowej z firmą FSP Scandinaval odpowiada za praktyczną organizację i realizację szkoleń dotyczących obróbki powierzchni, a także za uzyskanie pozwoleń na pracę dla uczestników szkoleń i przyszłych pracowników.

Większość pracowników, którzy kończą pierwsze szkolenie w zakresie obróbki powierzchni, znajduje zatrudnienie w zakładach FSP Poland.

TOP