ZAKŁAD OBRÓBKI POWIERZCHNI KANGASNIEMI – POWŁOKA Z EFEKTAMI SPECJALNYMI

„Elastyczność partnera jest ważna, ponieważ naszym celem jest projektowanie i dostarczanie wysokiej jakości produktów zgodnych z wymaganiami klienta (i w uzgodnionym terminie) oraz inwestowanie w rozwój produktu”.
-Tehomet Oy

FSP odpowiada za nakładanie powłok z efektami specjalnymi oraz wykonywanie innego rodzaju usług obróbki powierzchni słupów i masztów oświetleniowych produkowanych przez firmę Tehomet Oy. Cały proces jest realizowany w zakładzie w Kangasniemi.

Powłoki z efektami specjalnymi nadają bardzo ciekawy wygląd obiektom architektonicznym. Na powierzchnię stali można na przykład nanieść wzór przypominający skórę krokodyla, skórę naturalną, drewno lub marmur. Uzyskana powłoka jest także bardzo trwała, a kolor nie traci intensywności z upływem czasu. Powłoki z efektami specjalnymi mają również inne zastosowania – mogą utrudnić umieszczanie naklejek i plakatów na masztach i zniechęcić przedszkolaki do zabawy polegającej na dotykaniu metalu językiem podczas mrozów.

Tehomet docenia fakt, że FSP jest dużym przedsiębiorstwem i może w sposób elastyczny korzystać z dodatkowych zasobów. Dzięki współpracy firma Tehomet może zapewnić swoim klientom wartość dodaną w postaci wysokiej jakości obróbki powierzchni. W zakładzie obróbki powierzchni w Kangasniemi oprócz standardowej linii lakierowania na mokro znajduje się również zbudowana wspólnym wysiłkiem przyjazna dla środowiska linia malowania proszkowego. Przyjazne dla środowiska farby proszkowe nie zawierają żadnych lotnych związków organicznych, co pozwala na obniżenie emisji LZO.

Malowanie proszkowe ma bardzo wiele różnych zastosowań i pozwala uzyskać wysokiej jakości powierzchnię w krótkim czasie. Element, który rano pomalowano proszkowo, w południe jest już suchy i można go zapakować i wysłać do klienta. Skrócenie czasu realizacji jest ważne ze względu na wzrost wolumenu produkcji i napięty harmonogram. Łączna powierzchnia elementów obrabianych każdego roku w zakładzie w Kangasniemi to około 20.000-25.000 m2. Obróbkę powierzchni wykonuje się na dwie lub trzy zmiany – w zależności od ilości zleceń produkcyjnych.

Aby uzyskać efekt, który wcześniej wymagał nałożenia dwóch warstw standardowej powłoki, obecnie wystarczy zastosować jedną warstwę farby proszkowej. Powierzchnia malowana proszkowo jest bardzo trwała i zachowuje swoje właściwości przez długi czas. Według przedstawicieli firmy Tehomet nowa technologia błyskawicznie wyparła dotychczas stosowaną metodę. Jeszcze pięć lat temu 90% obrabianych produktów pokrywano zwykłym lakierem. Dziś 95% elementów maluje się proszkowo.

  • KLIENT Tehomet Oy
  • ROK Since 2011
  • LOKALIZACJA Kangasniemi, Finlandia
  • KATEGORIA
TOP