KONTROLE OBRÓBKI POWIERZCHNI W URUGWAJU

„Projekt wymagał specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, więc nasz wybór padł na firmę cieszącą się reputacją solidnego i niezawodnego partnera”.
-Andritz Oy

Firma FSP otrzymała zlecenie przeprowadzenia inspekcji dotyczącej obróbki powierzchni elementów podczas budowy celulozowni w Urugwaju w celu zagwarantowania, że wykonane prace spełniają odpowiednie standardy jakości. Kontroli poddano łącznie siedem obszarów, w tym kontenery, wieże oraz inne konstrukcje stalowe. Projekt był szczególnie wymagający, a klientowi zależało na uzyskaniu niezależnej oceny jakości zrealizowanych prac. O pomoc poproszono firmę FSP.

Pod koniec roku 2012 firmy Andritz i FSP opracowały instrukcje dotyczące wykonywania obróbki powierzchni. Urugwajski projekt zrealizowano na podstawie tych zaleceń.

W pierwszej kolejności inspektor FSP przeprowadził kontrolę w obszarze celulozowni, przeanalizował regulacje dotyczące bezpieczeństwa i przygotował plan działania. Kontrole przeprowadzano przez tydzień, pobierając losowe próbki z każdego z siedmiu obszarów. Niektóre z obrabianych powierzchni były ukryte pod materiałem izolacyjnym, który również wymagał dokładnego zbadania. Powłoka we wszystkich miejscach musiała być zgodna ze specyfikacjami, ponieważ w innym wypadku nie zapewniłaby właściwej ochrony przed korozją.

Ponieważ wiele z obiektów wymagających kontroli znajdowało się na wysokich wieżach lub kontenerach i konieczna była praca na wysokości, inspektor FSP miał na sobie konieczny sprzęt ochronny, w tym urządzenie zapobiegające upadkowi, kask i kamizelkę odblaskową.

Po zakończeniu inspekcji sporządzono i przekazano klientowi szczegółową dokumentację dotyczącą każdego ze zbadanych obszarów.

TOP