HIAB I FSP ZAWIERAJĄ POROZUMIENIE O PRZENIESIENIU DZIAŁU OBRÓBKI POWIERZCHNI W POLSCE

HIAB I FSP ZAWIERAJĄ POROZUMIENIE O PRZENIESIENIU DZIAŁU OBRÓBKI POWIERZCHNI W POLSCE

Hiab, część firmy Cargotec, i FSP Finnish Steel Painting Ltd zawarły porozumienie w sprawie działu obróbki powierzchni w zakładzie montażu wielostanowiskowego Hiab w Stargardzie w Polsce wchodzące w życie od kwietnia 2021 roku. W następstwie partnerstwa FSP zapewni Hiab Poland usługi w zakresie obróbki powierzchni oraz wiedzę fachową w zakresie technik rozwoju.

Działania związane z malowaniem powierzchni w zakładzie montażu wielostanowiskowego Hiab w Stargardzie i związani z nią specjaliści zostaną przeniesieni do FSP na obecnych warunkach zatrudnienia. Celem umowy jest zintensyfikowanie współpracy pomiędzy Hiab i FSP w taki sposób, aby strony mogły skupić się na swych podstawowych kompetencjach i usprawnić rozwój biznesu.

Od kilkunastu lat firma FSP jest odpowiedzialna za obróbkę powierzchni produktów MULTILIFT firmy Hiab w Finlandii. W tym czasie prowadziliśmy intensywną współpracę i poczyniliśmy wspólne inwestycje z firmą Hiab. FSP dąży do międzynarodowego rozwoju. „W związku z tym dalsza intensyfikacja współpracy z Hiab była oczekiwaną konsekwencją.” – powiedział Jarno Huttunen – dyrektor generalny FSP.

„Nowe partnerstwo zapewni firmie Hiab dalszy dostęp do najnowszych wymaganych procesów i technologii. Obiekty wyposażone są w nowoczesną linię do obróbki antykorozyjnej e-coating. Nasz zespół w Polsce liczy obecnie ponad stu profesjonalistów. Te czynniki zapewnią nam lepsze perspektywy na przyszłość i wzmocnią naszą stabilność. To z pewnością podnosi poziom usług FSP w Polsce” – dodał Huttunen. Zakład montażu wielostanowiskowego znajduje się w mieście Stargard w Polsce.

ROZSZERZENIE WSPÓŁPRACY POMIĘDZY DWOMA LIDERAMI STWARZA PRZEWAGĘ KONKURENCYJNĄ W ZAKRESIE JAKOŚCI OBRÓBKI POWIERZCHNI I PRZYWÓDZTWA TECHNOLOGICZNEGO.

Hiab jest częścią Cargotec Corporation. Dzięki wiodącym rozwiązaniom i usługom w zakresie przeładunku towarów Cargotec umożliwia sprawniejszy przepływ ładunków każdego dnia. Hiab jest wiodącym na świecie dostawcą sprzętu do obsługi ładunków drogowych, usług smart oraz inteligentnych i połączonych rozwiązań.

„FSP jest partnerem biznesowym firmy Hiab od kilkunastu lat. Rolą firmy FSP jako partnera eksperckiego Hiab w zakresie obróbki powierzchni jest generowanie wartości dodanej. Wierzymy, że FSP nadal odpowiada naszym wymaganiom zarówno pod względem precyzyjności dostaw, jak i jakości”- powiedział Barry McGrane z Hiab – pierwszy wiceprezes LM Loader Cranes.

„Razem będziemy nadal zwiększać naszą przewagę konkurencyjną na polu jakości i przywództwa technologicznego. Naszym celem jest poprawa wydajności, innowacyjności i niezawodności działu obróbki powierzchni w perspektywie krótko- i długoterminowej. Z niecierpliwością czekamy na wzmocnienie partnerstwa pomiędzy obiema firmami ”- dodaje Barry McGrane.

CARGOTEC HIAB

Hiab jest wiodącym na świecie dostawcą sprzętu do obsługi ładunku drogowego, usług smart oraz inteligentnych i połączonych rozwiązań. Wiodący w swojej klasie sprzęt do obsługi ładunków Hiab obejmuje żurawie załadunkowe EFFER i ARGOS, dźwigi stosowane w leśnictwie oraz recyklingu LOGLIFT i JONSERED, wózki widłowe podwieszane do pojazdów MOFFETT i PRINCETON, ładowarki bramowe i hakowce MULTILIFT oraz windy załadowcze produkowane pod marką ZEPRO, DEL i WALTCO. Hiab, jako pionier w branży szczycący się 75-letnią tradycją, pragnie być preferowanym partnerem i dostawcą rozwiązań dla swoich klientów oraz kształtować przyszłość inteligentnej obsługi ładunków.

www.hiab.com. Hiab jest częścią Cargotec Corporation. www.cargotec.com

TOP